"Успіху досягає не той, хто робить багато, а той, хто робить небагато, але те, що потрібно у даний момент" В.Воронцов

Участь молодого покоління в учнівському самоврядуванні — важливий шлях і умова залучення учнівської молоді до радикальних перетворень, що відбуваються у нашому суспільстві. Лідери формують активну громадську позицію, яка сприяє розвитку учнівської молоді нашої школи. Саме така модель учнівського самоврядування сприяє вироблення в учнів певних якостей, а саме: відповідальність за доручену справу, за колектив, за все, що відбувається навколо; принциповість — уміння критикувати, належним чином сприймати критику, давати об’єктивну оцінку своїм вчинкам та вчинкам оточуючих; самостійність; готовність залежно від конкретних умов знаходити правильне рішення, долати труднощі; творче ставлення до дійсності; вміння виявити ініціативу.

Дитяче самоврядування в нашій школі існує багато років. Воно здійснюється через роботу шкільної організації «Виклик», яка діє відповідно до мети та установ, розроблених старшокласниками.

Шкільна організація самоврядування існувала спочатку під назвою «Академія» бо школа розташована у мікрорайоні «Академмістечко». Була створена в 1998 році, коли активні учні ЗНЗ № 185 вирішили сформувати свої бажання, свої думки, прагнення, ідеї у щось конкретне. Ось так і з`явилась на світ шкільна організація самоврядування «Академія» і було це 9 березня 1998 року. В цей же час відбулися Загальні збори де і було затверджено Статут організації, її символіку, створено девіз та емблему.

1. (1998-2004 н. р.) Перший претендент дитячої організації самоврядування «Академія» Алла та ще декілька активних учнів ЗНЗ № 185 вирішили створити дитячу організацію самоврядування під назвою «Академія». Вони дали поштовх - так би мовити посіяли насіння у землю.

2. (2001-2004 н. р.) Далі президенти Кривенко Людмила та Нос Наталія продовжували ростити те зерно . Організація зростала, набиралася сил. Після відкриття гімназії «Академія» назву було змінено на «Виклик».

3. (2004-2005 н. р.) Згодом президентом став Синьов Ігор, який вніс в організацію своє, і організація стала стрімко тягнутись до сонечка, бачачи вже з тієї висоти нові горизонти та перспективи.

4. (2005-2006 н. р.) Наступне покоління активістів прийшло разом з Лисак Тетяною, котра своїми справами та ділами учнів виростила вже справжню рослинку, яку твердо тримає її корінець і яка може дати вже свої плоди.

5. (2006-2008 н. р.) Президентом був Демченко Олександр, котрий збирав врожаї від попередніх президентів та посіяв нову рослину, яка дала початок існуванню шкільної організації у новому форматі.

6. (2008-2010 н. р.) Президентом, головою Парламенту школи та шкільної організації самоврядування є Халацька Ілона.

7. (2010-2012 н. р.) - Гільгурі Єлизавета та Задорожняя Маша

8. (2012-2014 н. р. )- Задорожняя Маша

9. (2014-2015 н. р.) - Леонтієва Марія

10. (2015-2017 н. р.) - Суховерська Дарина та Євич Анна

На сьогоднішній день учнівське самоврядування - це 24 лідери, які є учнями 5-11-х класів, вони пропагують здоровий спосіб життя, доброчинність та активне дозвілля. Заснована учнівська Рада уособлює демократичну та самодіяльну атмосферу, захищає й забезпечує права всіх учасників колективу, сприяє формуванню в них громадянськості, організаторських якостей, допомагає педагогічному колективу в проведенні різноманітних заходів, виступає їхнім ініціатором. Робота учнівського самоврядування «Виклик» тісно пов’язана з виховною роботою школи, яка має забезпечувати спеціально організований процес формування й сприйняття учнями гуманних цінностей і зразків громадянської поведінки, формування людини нового типу, людини інтелектуальної, творчої, ініціативної й самостійної, з почуттям національної гідності.

Очолює шкільну Раду президент, який обирається на загальних зборах таємним голосуванням. На допомогу лідерам в роботі та для реалізації певних заходів було створено 5 міністерств учнівського самоврядування: "Інформації", "Охорони здоров'я та Спорту","Соціологічних досліджень", «Культури і відпочинку", "Лідер".

/Files/images/президент школи Суховерська Даша із своїм заступником Євич Анною.jpgПрезидент школи Суховерська Даша із своїм заступником Євич Анною

Дата останньої зміни 12 Березня 2024