Поради батькам

1. Не намагайтесь нав'язати дитині те, чого ви колись хотіли, але не досягли. Пам'ятайте, що у неї є свої власні плани та мрії, з якими потрібно і варто рахуватися. Не варто також змушувати нащадків йти вашим шляхом, навіть якщо у вашій родині усі до сьомого коліна були вчителями чи лікарями.
2. Не тисніть на дитину, якщо вважаєте її вибір майбутньої професії невдалим. Краще допоможіть їй розібратися, чи справді вона розуміє, чим буде займатися в майбутньому. Адже нерідко, обираючи професію, дитина керується стереотипами, прикладами кумирів тощо.
3. Якщо ваша дитина і досі чітко не знає, ким хоче бути, допоможіть їй виявити те, до чого у неї найбільше лежить душа, «гуманітарій» вона чи «технар», творча особистість чи прагматик. Не можете визначити самотужки - скористуйтеся послугами спеціаліста з профорієнтації центру зайнятості.
4. Не бійтеся, якщо вибір вашої дитини припаде на непрестижну, непопулярну чи неінтелігентну професію. Якщо, наприклад, ваш син марить автомобілями, то, можливо, краще дозволити йому здобути фах автослюсаря чи автомеханіка. Адже, коли людина займається улюбленою справою, вона завжди досягає успіху.
5. Пам'ятайте, що обирати майбутню професію потрібно не під час подання документів у вузи і навіть не протягом останнього шкільного року. Починати треба ще з 7-8 класів. Тоді до закінчення школи дитина вже чітко визначиться, ким хоче стати.

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ ТА УЧНІВ 11-Х КЛАСІВ

Після реєстрації:

- у школу із УЦЯО пересилають індивідуальний пакет документів (на кожного учня окремий), у ньому:

1. Сертифікат

2. Реєстраційне повідомлення

3. Інформаційний бюлетень

- після цього на web-сайті створюється інформаційна сторінка для кожного учня. Доступ здійснюється за № сертифікату та PIN-кодом у ньому.

У день проходження ЗНО:

Увага! Допуск учасників до пункту проведення зовнішнього незалежного оцінювання припиняється о 10 год. 50 хв. У разі запізнення учень не зможе взяти участь у тестуванні. Щоб вчасно прибути до пункту проведення зовнішнього незалежного оцінювання, потрібно заздалегідь визначити маршрути проїзду до нього.

На вході до пункту учень повинен пред’явити:

1. Сертифікат ЗНО – оригінал.

2. Паспорт – оригінал.

3. Запрошення-перепустку.

У аудиторії учень повинен мати при собі:

1. Документи.

2. Дві-три ручки з чорнилом чорного кольору.

3. Прозора пляшка з питною водою (без етикетки).

Пам’ятайте! Під час виконання сертифікаційної роботи необхідно дотримуватися вимог і норм, передбачених процедурою пункту проведення зовнішнього незалежного оцінювання, адже це є однією із складових Вашого успіху.

Більше інформації щодо ЗНО 2020 Ви зможете дізнатися за посиланнями:
- інформація для учнів випускних класів;
- Київський регіональний центр оцінювання якості освіти;
- Український центр оцінювання якості освіти.