Світ, що оточує дитину, - це передусім світ природи
з безмежним багатством явищ, з невичерпною красою
Тут, у природі, вічне джерело дитячого розуму.

В.О. Сухомлинський

Дитина від своєї природи, – писав В.О. Сухомлинський, – допитливий дослідник, відкривач світу. Так нехай же перед нею відкривається чудовий світ у живих фарбах, яскравих і тремтливих звуках, у казці і грі, у власній творчості, в красі, яка надихає її серце, в прагненні робити добро людям.

Ці чудові , теплі дні осені надихнули на мандрівку. Учні 8-Б та 8-В класів та іх класні керівники відвідали чудове місто нашої країни Кам’янець–Подільський, історичні пам’ятки якого увійшли до 7 чудес України.Це була удова подорож, де діти познайомились з часткою історії та культури України.

Назва міста походить від слова«камінь»або «кам'яний», вона містить і другу частину, яка показує історичну місцевість розташуванняПоділля.

Місто було у складі Київської Русі, вXIII–XIV столітт і— Галицько-Волинського князівства, потім було захоплене монголо-татарами.

У першій половиніXIV століття Кам'янець став центром Подільського князівства на чолі з князями Коріятовичами.

Від 1362 року — у складі Литовсько-Руської держави, зміцнюючись як адміністративний осередок Поділля.

У 1430 році Кам'янець захопили польські війська, а 1434 року перемогою Польщі закінчилася війна між польськими і литовськими феодалами за подільські землі, з 1463 року— центр Подільського воєводства. Відтоді Кам'янець отримав статус королівського міста, був перетворений у досконалу і тривалий час неприступну для ворогів фортецю.

Від 1991року Кам'янець-Подільський у складі незалежної України, є значним економічним, культурним, освітнім і туристичним осередком держави.

Діти відвідали Стару фортецю — у підземеллях та вежах фортеці відкрито експозиції, які відтворюють сторінки її історії. В приміщеннях на території фортеці розташовані: відділ етнографії, експозиція оборони фортеці від турків (в підземеллі Західних казематів), експозиція ув'язненняУстима Кармелюка(в Папській башті), криниця (в башті Чорній), експозиція метальної зброї (в підземній східній галереї).

Ратушу— тут функціонують виставкові зали, де розташовані Музей грошей та експозиція магдебурзького права. У підземеллі відтворено експозицію з історії судочинства на Поділлі XVI—XVII століть..

Кафедральний собор— у діючому храмі Кафедрального костьолу Святих Апостолів Петра і Павла у вільний від богослужіння час проводять екскурсії з історії архітектури цього храму та історії мистецьких творів, які в ньому знаходяться.

Це були чергові незабутні вихідні у колі шкільних друзів друзів .

Екскурсія до Кам\'янця-Подільського 8-Б,В класиЕкскурсія до Кам\'янця-Подільського 8-Б,В класи Екскурсія до Кам\'янця-Подільського 8-Б,В класи