Положення про шкільну форму

1. Загальні положення:

Згідно з Указом Президента України «Про шкільну форму», Статуту школи, рішення Ради школи в школі введена шкільна форма встановленого зразка

1.1. В даному Положенні встановлюються визначення шкільної форми і порядок її носіння для учнів спеціалізованої школи № 185 ім. Володимира Вернадського.

1.2. Зразки моделей форми, які відповідають діловому стилю, погоджуються батьківською радою і адміністрацією школи.

Про необхідність введення єдиної шкільної форми свідчить наступне:

- Указ Президента України «Про шкільну форму» від 12 червня 1996 року N 417/96;

Постанова Кабінету Міністрів України від 22 серпня 1996 року № 1004;

- строгий стиль одягу створює в школі ділову атмосферу, необхідну для занять;

- форма дисциплінує учня, мотивує навчальну діяльність;

- шкільна форма свідчить про приналежність до колективу школи - навчального закладу в умовах інтеграції освіти України до європейського простору.

Мета даного рішення:

- створення ділового стилю одягу учнів і робочої атмосфери під час навчального процесу;

- дотримання єдиних санітарно-гігієничнихих норм;

- виховання в учнів естетичного смаку, культури одягу;

- формування відчуття корпоративної приналежності, поваги до традицій школи.

2. Правила носіння

2.1. Порядок носіння форми, встановлений даним Положенням, обов'язковий для учнів школи з 1 вересня 2005 року.

2.2. Учні носять форму кожного дня протягом всього часу перебування в школі.

2.3. Учні носять емблеми, значки, що символізують даний навчальний заклад.

3. Вимоги до форми.

3.1. Парадна форма

- для юнаків - класичний діловий костюм чорного або темно-синього кольору, біла сорочка, краватка (до сорочки), темні класичні туфлі

- для дівчат - класичний діловий костюм чорного або темно-синього кольору, жилет або піджак вільного чи напівприталеного силуету довжиною до лінії стегна; спідниця середньої довжини без воланів, оборок тощо (5 см вище або нижче колін) або брюки класичного стилю, біла класична блуза, темні туфлі або босоніжки із закритим носком.

3.2 Повсякденна форма:

- Для юнаків - класичний діловий костюм чорного або темно-синього кольору, сорочка або гольф однотонного кольору, краватка (до сорочки)

- взимку дозволяється однотонна безрукавка або светр під піджак темного кольору, темні туфлі;

- Для дівчат - класичний діловий костюм чорного або темно-синього кольору, жилет, піджак вільного чи напівприталеного силуету довжиною до лінії стегна, спідниця середньої довжини без воланів, оборок тощо (5 см вище або нижче колін) або брюки класичного стилю, однотонна класична блуза, темні туфлі або босоніжки із закритим носком

Можливі будь-які комбінації із вищезазначених предметів за умови дотримання кольору і ділового стилю одягу

3.3. Обов’язковим є носіння змінного взуття в зимовий період

3.4. В школі забороняється носити:

- джинсовий одяг;

- декольтовані, надто яскраві, картаті, вкорочені блузки («топіки», футболки тощо), надто яскраві сорочки;

- дуже короткі та дуже довгі спідниці;

- вкорочені, стягуючі брюки, бриджі, шорти тощо;

- спортивний одяг і взуття (окрім занять фізкультури та спортивних змагань)

- одяг для літнього відпочинку;

- неформальну символіку і атрибутику

4. Вимоги до зовнішнього вигляду

4.1. Одяг і взуття мають бути чистими і охайними.

4.2. Охайна ділова зачіска для дівчат, коротка стрижка для юнаків, волосся природного кольору

4.3. Косметичний (стриманий) макіяж дозволяється тільки дівчатам 9-11 класів.

4.4.Згідно правил ділового етикету в якості доповнення до шкільної форми дівчатам дозволяється тільки однин вид прикрас (наприклад, тільки сережки).

4.5. Носіння предметів пірсінгу, татуаж в школі забороняється.

5. Порядок введення і механізм дотримання Указу Президента України «Про шкільну форму»

5.1. Відповідальність за доведення інформації до учнів школи та їхніх батьків (осіб що їх заміняють) та дотримання пунктів цього Положення покладається на заступника директора з виховної роботи та класних керівників.

5.2. Недотримання учнями школи цього Положення є порушенням Статуту школи та Правил поведінки для учнів школи.

5.3. Про випадок явки учня без шкільної форми, порушення даного Положення батьки мають бути повідомлені класним керівником протягом навчального дня.

5.4. Дане Положення є додатком до Статуту школи і підлягає обов’язковому виконанню учнями і працівниками школи. За порушення даного Положення, Статуту школи на учнів та їх батьків накладається дисциплінарна відповідальність.

Щоденний одяг для занять (хлопці):

для учнів 1-11 класів діловий костюм: піджак чорного кольору, брюки чорного кольору

Сорочка біла або однотонна світлого кольору

Краватка чорна або однотонна стриманого кольору

Туфлі (не кросівки)

Зміни, які допускаються взимку, при низькій температурі:

Легкий светр (гольф) під піджак.

Жилет (на сорочку під піджак).

Зміни, які допускаються влітку, при високій температурі:

Біла сорочка з коротким рукавом (не футболка) без піджака.

Літні відкриті туфлі.

Щоденний одяг для занять (дівчата)

Для учениць 1-11 класів діловий костюм чорного кольору (жакет та спідниця без розрізів до коліна, жакет та брюки (не джинси та не stretch – модель) чорного кольору, жакет та сарафан чорного кольору) .

Блуза біла або однотонна світлого кольору (не футболка або майка).

Туфлі (без підборів або невисокий каблук, платформа помірної висоти, не кросівки).

Колготи тілесного або темного кольору.

Зміни, які допускаються взимку, при низькій температурі:

Легкий светр (гольф) під жакет.

Жилет (на блузу під піджак).

Зміни, які допускаються влітку при високій температурі:

Блуза з коротким рукавом (не футболка) без жакета.