Олімпіада „Шляхами Вернадського” присвячена засновнику та першому президенту Української Академії наук –
академіку Володимиру Івановичу Вернадському

Володимир ВернадськийВолодимир Іванович Вернадський (12.03.1863-15.01.1945) Класик сучасного природознавства, великий вчений-енциклопедист, засновник геохімії, біогеохімії та радіогеології, космізму та вчення про біосферу і ноосферу.

Рід Вернадських мав глибоке історичне коріння й, за переказами, походив від литовського шляхтича Верна, який під час визвольної війни 1648—1654 pp. перейшов на бік Богдана Хмельницького. Достовірні дані про предків Володимира Івановича починаються з його прадіда, Івана, випускника Києво-Могилянської академії,

Володимир Іванович закінчив фізико-математичний факультет Петербурзького університету.

Академік Петербурзької АН, професор Московського університету.

Вернадський один із засновників Української академії наук, дійсний член та її перший президент. Засновник Національної бібліотеки Української держави в Києві. Збагатив науку глибокими ідеями, що лягли в основу нових провідних напрямків сучасної мінералогії, геології, гідрогеології, визначив роль організмів у геохімічних процесах. Для його діяльності характерні широта інтересів, постановка кардинальних наукових проблем, наукове передбачення. Організатор та директор Радієвого інституту, Біохімічної лабораторії.

«Ті часи, коли наука і техніка йшли різними шляхами, минули, і тепер для вирішення суто технічних завдань користуються могутніми засобами, які дають математика та експериментальні науки, широко застосовуючи їх для розв'язання технічних задач лабораторним способом… Така спільна робота науки і техніки… особливо плідна і має вражаючі успіхи як у галузі технічного дослідження, так і в науковій творчості…» В.І.Вернадський

12 березня 2016 року в спеціалізованій школі № 185 ім. Володимира Вернадського десятий рік поспіль пройшла відкрита олімпіада з математики та фізики „Шляхами Вернадського”

Олімпіада присвячена засновнику та першому президенту Української Академії наук – академіку В.І.Вернадському, ім′я якого носить школа та 153-річчя від дня народження вченого, яке відзначали 12 березня.

Організатори олімпіади „Шляхами Вернадського” СШ № 185 та вищі навчальні заклади, що входять до оргкомітету, своєю метою вважають – залучення до участі в олімпіаді учнів, які люблять, знають математику і фізику, пов’язують з їх вивченням своє майбутнє. Олімпіада є комбінованою – містить завдання підвищеної трудності з математики та фізики.

До складу журі олімпіади входили викладачі вищих навчальних закладів – Національного університету ім. Тараса Шевченка, Національного технічного університету „КПІ”, Національного університету харчових технологій, Київського Міжнародного університету. Очолював журі Іващенко Є.В., доцент Національного технічного університету „КПІ”.

Любов до математики та фізики об’єднала в стінах школи 355 учнів шкіл Святошинського району та міста Києва. Слід відмітити, що за кількістю учасників олімпіада найбільш чисельна за весь час її проведення.

Шляхами=Нагородження переможців олімпіади

Дата останньої зміни 12 Березня 2024