У СШ № 185 ім. Володимира Вернадського відзначили Міжнародний День рідної мови

21-го лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови. В Україні цей день відзначається з 2000 року з метою зміцнення державотворчої функції української мови. Саме так вчені-лінгвісти намагаються привернути увагу людей щодо володіння рідною мовою.

Мова – великий скарб, який треба шанувати, берегти і розумно збагачувати. Зараз це свято крокує по всій планеті, і кожен громадянин будь-якої країни ще більше відчуває свою приналежність до свого народу, народності, нації.

Урочисте святкування цього визначного дня відбулося і в спеціалізованій школі № 185. Протягом тижня учні готували цікавинки рідної мови, тематичні виставки: «Вислови видатних людей про мову», «Фразеологізми у малюнках», проводилися тематичні уроки, виховні години, учні 4-х класів написали диктант «Рідне слово».

Вчителі кафедри української філології провели мовознавчі турніри та вікторини серед учнів 5-8 класів та тему «Мова – душа народу». Старшокласники підготували виставку літературних газет на тему «Мова калинова – чари барвінкові» і презентацію творчих робіт «Доки живе мова – живе народ».

Всі діти початкової школи пройшли нелегкі випробування під час дидактичної гри «Мовний квест», де доводили, що вони знають і шанують рідну українську мову. Підсумком гри стали ключові слова, з яких учні зібрали прислів’я та приказки про рідну мову. Результати успіху учнів відзначив директор школи Щербаков Є.М., вручивши почесні грамоти.

Завершальним етапом у відзначенні Міжнародного дня рідної мови було проведення форуму «Сила слова», організатором якого були учні 3-Б класу з класним керівником Мельник Тетяною Василівною. Учні розповіли про те, що кожне слово має своєрідне значення і величезний вплив на кожного з нас. На підтвердження цього факту дітям продемонстрували відео наукових досліджень про вплив слова на живі організми та воду.

Наше покликання берегти чистоту рідного слова і шанувати свою мову, заради прийдешніх поколінь, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України.

За традицією, свято завершилось парадом вишиванок.

/Files/photogallery/1233/SL374163.JPG /Files/photogallery/1233/DSCN3170.JPG/Files/photogallery/1233/SL374160.JPG

Більше фото у галереї

Кiлькiсть переглядiв: 152