Андріївські вечорниці

Із часом усе змінюється, не виключенням є і традиції. Сучасність поступово витісняє знані нашими бабусями і дідусями звичаї і обряди, видозмінює їх, певною мірою трансформує на новий лад. Багато чого відходить у минуле і залишається лише пам’яттю, згадкою про життя наших предків. Вчитель початкової школи Константинова Л.В. зі своїми учнями 3-Г класу вирішили відкрити скриню українського фольклору, зокрема, зануритися в атмосферу Андріївських вечорниць.

З усіх свят річного календарного циклу день Андрія Первозванного є одним із найтаємничіших, найцікавіших. Цього дня відбуваються заклинання й угадування майбутнього, ритуали з калитою та ворожіння. Під час свята наші учні теж ворожили, веселилися й розважалися в різних конкурсах. А все ж таки головним атрибутом вечорниць була, є, і буде - калита. Цей круглий корж завжди прив’язували до сволока, піднімали на певну висоту, а під час розваг всі охочі його намагалися укусити.

І хоча сьогоднішня калита зовсім не така, яка була сто років тому, всім було весело та цікаво впіймати символ сонця. Андріївські вечорниці у виконанні учнів 3-Г класу вийшли веселим і колоритним дійством, жарти та сміх, які лунали під час свята, захопили не лише дітей, а й усіх присутніх.

/Files/images/vechornits/2_5.jpg /Files/images/vechornits/2_3.jpg /Files/images/vechornits/2_9.jpg
/Files/images/vechornits/3_1.jpg
/Files/images/vechornits/2_2.jpg /Files/images/vechornits/2_6.jpg/Files/images/vechornits/2_7.jpg /Files/images/vechornits/2_8.jpg